Ankara Emniyeti’nde sarsıntılar devam ediyor!
  • Haber Girişi: 14 Mayıs 2024 12:51 | Son Güncelleme: 14 Mayıs 2024 12:51

Ankara Emniyeti’nde sarsıntılar devam ediyor!

Geçtiğimiz günlerde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ayhan Bora Kaplan suç örgütüyle ilişkilendirilen Ankara Emniyet Müdürlüğü çalışanları hakkında resen soruşturma başlattı. Bu soruşturma kapsamında, suç örgütüne adı karışan ve görevden uzaklaştırılan 3 polis gözaltına alındı.

3 kamu kamu görevlisi hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, geçtiğimiz günlerde Ayhan Bora Kaplan suç örgütüyle ilgili olarak adı geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü çalışanları hakkında resen soruşturma başlattı. Bu soruşturma, 61 sanığın yargılandığı davada suç örgütüne ilişkin iddiaların ortaya çıkması üzerine gerçekleşti.

Evlerinde dijital materyallere el konuldu

Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner ve yardımcısı Şevket Demircan ile ilgili olarak, dün gece savcılık talimatıyla evlerinde dijital materyallere el konulması amacıyla yapılan aramalarda gözaltına alındılar. Bu kişiler, gizli tanık Serdar Sertçelik’in ifadesinde “Ufuk komiser” olarak adlandırdığı personelin evlerinde arama yapılanlar arasında yer alıyor.

Soruşturma hakkında kısıtlama kararı alındı

Şüpheli üç emniyet görevlisi hakkında “suç işlemek için anlaşmak”, “adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs”, “görevi kötüye kullanma” ve “suçluyu kayırma” suçlarından devam eden soruşturmada, şüphelilerin evlerinde dün gece dijital materyallere el konulması amacıyla arama yapıldı. Ayrıca, soruşturma hakkında kısıtlama kararı alındı. Firari sanık Serdar Sertçelik’in yurt dışına kaçmasında ihmali olduğu düşünülen tüm kamu görevlileri hakkında da soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Devlet Bahçeli’den sert sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün partisinin grup toplantısında, Ayhan Bora Kaplan soruşturması sürecinde açığa alınan polis müdürleri hakkında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, “Bugün Meclis’e emniyet içinde intikal ettiğinizi düşünüyorum. Şükür ki, yolunuzu kapatan olmadı. Hür ve bağımsız bir ülkede aksini düşünmek söz konusu bile olamaz. Kripto çetelerin Türkiye’ye yeniden hesap yaptıklarını görüyoruz. Onların akıbetine dikkatle bakmaları gerekiyor, 15 Temmuz’u hatırlamalılar. Ayranımızı kabartmasınlar, sabrımızı taşırmasınlar. Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo devrede. Hedef MHP, AK Parti, Cumhur İttifakı ve sonuçta Türkiye. Temiz eller operasyonu nasıl oluyormuş göreceğiz. Hepsini içeri tıkmak da hukuk devletinin bir gereğidir. Devşirilmiş sözde gazetecilerin bedel ödemesi yakın ve kaçınılmaz” şeklinde ifadeler kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM