Ali Yerlikaya’dan sert sözler!
  • Haber Girişi: 15 Mayıs 2024 8:22 | Son Güncelleme: 15 Mayıs 2024 8:22

Ali Yerlikaya’dan sert sözler!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından önemli bir mesaj paylaştı. Mesajında, FETÖvari yapılanmalara izin verilmeyeceğini vurgulayan Yerlikaya, oyun kuranların tuzaklarını bozacaklarını belirtti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise dünkü parti grubunda, Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında açığa alınan emniyet müdürleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, “Kripto çetelerin Türkiye’ye yönelik planları olduğunu görüyoruz. 15 Temmuz’un izlerini taşımaları gerektiğini belirtmek istiyorum. Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo dönemi başlamıştır. Hedef, Cumhur İttifakı ve Türkiye’dir. 17-25 Aralık’ta gerçekleşen emniyet ve yargı ortaklı darbe girişiminin yeniden planlandığını gözlemliyoruz. Buna boyun eğersek, boyumuzun ölçüsü kaçar. Göz yumarsak, gözümüzü kaybederiz. Eyvallah dersek, kanımız kurur” şeklinde konuştu. Bahçeli’nin bu sözleri, darbe tartışmalarını yeniden alevlendirdi.

Bakan Yerlikaya’nın açıklaması

Ali Yerlikaya: “Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli ‘oyun kurmaya’ çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz. 

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dün olduğu gibi bugün de organize suç örgütlerine, şehir eşkıyalarına, uluslararası kartel haline gelmiş zehir tacirlerine, uluslararası örgütlenmiş göçmen kaçakçılarına, yabancı istihbarat servisleriyle irtibatlı illegal yapılara ve suç odaklarına göz açtırmadık, açtırmıyoruz ve açtırmayacağız.” 

Düzenlerini de başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz

“Bu mücadelemizi kimler engellemeye çalışıyorsa, kimler FETÖVARİ gizli tanık taktikleriyle kendi karanlık düzenlerinin hakim olmasını istiyorsa, onların o düzenlerini de başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz. Hangi kurum içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize yönelik bir yapılanma varsa, sonuna kadar gidip, o yapıları tespit edip adalete teslim edeceğiz. Mülkiye Müfettişlerinin ilgili raporu kısa süre içinde tamamlanacak.

Atılan her adımı, telefon kayıtlarını tek tek inceliyorlar. Hazırlanan bu raporu en ince ayrıntısına kadar kamuoyu ile de paylaşacağız. Ve gereğini yapacağız. Aziz Milletimiz müsterih olsun; Nasıl Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) ve FETÖ ile mücadelede hainlerin inlerine kadar girdiysek; bu suç odaklarını da saklandıkları her delikten bulup çıkartacağız.”

Recep Tayyip Erdoğan’ın Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı İbrahim Kalın ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir toplantı gerçekleştirdi

Şimşek’in iddiasına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı İbrahim Kalın ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir toplantı gerçekleştirdi. Şimşek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Başkan Erdoğan, yakın danışmanlarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne çağırdı. MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti binasından ayrıldıktan sonra Külliye’ye geçti. Yapılan toplantının odak noktasında Ankara Emniyet Müdürlüğü’ndeki kumpas soruşturması olduğu bilgisine ulaşıldı. Ayrıca, bu toplantıdan önemli kararların çıkması bekleniyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu toplantının ardından yaşanan süreçle ilgili bugün TBMM’deki AK Parti Grup Toplantısında önemli açıklamalar yapması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM