AK TEŞKİLATLAR DEPREM BÖLGESİNE DESTEK İÇİN HIZ KESMİYOR
  • Haber Girişi: 25 Şubat 2023 7:42 | Son Güncelleme: 25 Şubat 2023 7:42

AK TEŞKİLATLAR DEPREM BÖLGESİNE DESTEK İÇİN HIZ KESMİYOR

Bir çok ilde gerçekleşen ve neden olduğu yıkımla Türkiye’yi yasa boğan depremlerin yaralarının sarılması için çalışmalar hız kesmeden sürüyor. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı da öncelikle bölgedeki kadın ve çocukların ihtiyaçlarının tespitinde seferber olurken, depremden etkilenmeyen tüm illerde ana yüreği ile bir de proje başlattı.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir’in öncülüğünde başlatılan ‘Sıcak Sofralar Tekrar Kurulsun’ Projesi ile  bölgeye “mutfak seti kampanyası” başlatıldı.

Asrın felaketinin yaşandığı ilk andan itibaren her kademesi ile sahada olan AK Parti, kadın kolları teşkilatları ile de özellikle kadın ve çocukların ihtiyaçlarını tespit ve temin için seferber oldu.

Çadır kentlerin kurulması ve kısa zamanda konteyner kentlere geçilecek olması, ihtiyaçları farklı bir noktaya taşıdı. AK Parti Bursa Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Emine Yavuz Gözgeç, yapılan saha çalışmalarında diğer ihtiyaçlarla birlikte bölgedeki ailelerin günlük yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için kadınların mutfak eşyaları temininde güçlük çektiklerini tespit ettiklerini belirtti. Gözgeç, “Bu doğrultuda Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı olarak Türkiye genelinde il ve ilçe teşkilatlarımızı kapsayan yeni bir kampanya başlattık. ‘Sıcak Sofralar Tekrar Kurulsun’ kampanyası kapsamında hazırlanan mutfak setleri, çadır veya konteyner kentlerde yaşayan depremzede vatandaşlara teslim edilecek” dedi.

Kampanya için hazırlanacak mutfak setinde:

Tencere-tava,

Çaydanlık,

Tabak-kase

Bardak

Çatal-kaşık

Saklama kabı,

Ekmek bıçağı

Sofra bezi bulunacak.

Yaptığı basın açıklamasıyla Bursa’nın da bu kampanyaya destek vereceğinden emin olduğunu belirten Gözgeç “Tüm yardımseverlerimizi teşkilatlarımızla iletişim kurarak destek vermeye davet ediyorum. Bu güzel çalışmaya katkı koymak isteyecek kardeşlerimizin ilgili ilçe teşkilatımızla diyaloğa geçmesi yeterli. Bugüne kadar göstermiş oldukları tüm destekler için de tüm hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum. Ülke olarak biriz, beraberiz, seferberiz. Tüm yaralarımızı birlikte saracağız.” diyerek Bursa’da da başta AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan olmak üzere İl Kadın Kolları Başkanı Emel Gözükara Durmaz ve İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Temiztürk nezaretinde tüm teşkilat mensuplarının bölgeye destek vermek amacıyla aralıksız çalıştıklarını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM