Afyonkarahisar’da sığınmacılara nikah ücreti 10 bin TL oldu!
  • Haber Girişi: 3 Mayıs 2024 12:33 | Son Güncelleme: 3 Mayıs 2024 12:33

Afyonkarahisar’da sığınmacılara nikah ücreti 10 bin TL oldu!

Afyonkarahisar’da CHP’nin yeni kazandığı belediye başkanı Burcu Köksal, belediye meclisi toplantısında göçmenlerin evliliklerinde ödenen nikah ücretlerini 25 kat artırarak, 400 TL olan ücretin artık göçmenler için 10 bin TL olacağını duyurdu.

Biz bir ensar milletiyiz

Meclis üyesi Mahmut Emin Birliktir, karara karşı çıkarak, “Sığınmacılarla ilgili 25 kat zam konusunu ele almak istiyorum. Bu millet her zaman mazlumun yanında yer almıştır. Dolayısıyla sığınmacılarla ilgili artış dışındaki her konuda destek veriyorum. Biz bir ensar milletiyiz. Göçmenleri misafir olarak görüyorum ve bu şekilde devam etmelerini istiyorum. 25 kat zam konusunda kişisel olarak itiraz ediyorum” şeklinde konuştu.

Bu misafirlik fazlasıyla uzadı

Burcu Köksal, Mahmut Emin Birliktir’e şu sözlerle yanıt verdi: “Misafirlikte belli bir süre vardır. Ancak bu misafirlik fazlasıyla uzadı. Seçim vaadimizde sığınmacıların ülkelerine geri gönderilmesi konusunda taahhütte bulunduk. Vatandaşlarımız yüzde 51 oy oranıyla bizi seçtiyse bu taahhütlerin yerine getirilmesini bekliyorlar. Ben Gazi İsmail Çavuş’un torunuyum. Dedem bu topraklar için canını ortaya koydu. Rahmetli dayım da bu ülke için mücadele eden bir Türk subayıydı. Bugün, Allah korusun, ülkemizde bir savaş çıksa bile düşünmeden cepheye koşar, bu vatanı son damlasına kadar savunurum.”Köksal, şunları ekledi: “Buradaki tüm arkadaşlarımın aynı hassasiyeti taşıdığını biliyorum. Ancak vatanlarını terk edip gelen ve ülkeme faydalı olacaklarını düşünmüyorum. Bayramlarda kendi ülkelerine gidiyorlar, tatillerini geçiriyorlar. Dolayısıyla mağduriyetleri söz konusu değil. Burada keyfi bir şekilde yaşayan ve bize sırtını dayayanların artık misafirliklerinin sona ermesini istiyorum. Bundan sonra bu konuda kararlar alacağım. Esnafımız ruhsat almak için uğraşırken, sığınmacıların ruhsatsız bir şekilde para kazanmasını sindiremiyorum. Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin de benimle aynı fikirde olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Bu tavrın sebebi nedir?

CHP’li Mustafa Karanfil, AK Partili Birliktir’in salondan çıkmasını şu şekilde eleştirdi: “Mahmut Emin Birliktir’in, Başkanımız Burcu Köksal’ın konuşması sırasında salonu terk etmesini kınıyorum, ayıplıyorum ve yanlış buluyorum. Başkanımız ona cevap verme nezaketinde bulunduğunda bile kendisi iskemlesinden kalkıp çıkıp gitti. Bu tavrın sebebi nedir? Geçen toplantıda hep birlikte bu memleketi yöneteceğimizi söylemedik mi? Henüz ikinci toplantıda meclisi iş yapamaz hale getirmek mi istiyorsunuz? Eğer sığınmacıların nikahı bu kadar kıymetliyse, Diyanet’ten kıydırın.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM