5 ilde eş zamanlı düzenlenen ‘Mahzen-43’ operasyonunda 27 şüpheli yakalandı
  • Haber Girişi: 11 Mayıs 2024 8:23 | Son Güncelleme: 11 Mayıs 2024 8:23

5 ilde eş zamanlı düzenlenen ‘Mahzen-43’ operasyonunda 27 şüpheli yakalandı

Türkiye genelinde organize suç örgütlerine karşı kararlı operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Son olarak İstanbul ve Kocaeli merkezli olmak üzere toplam 7 ilde, 3 farklı örgüte yönelik operasyonlar gerçekleştirildi. Ortaya çıkan bilgilere göre, çökertilen örgütlerden ikisinin birbirleriyle husumetli olduğu ortaya çıktı. Operasyonlar neticesinde 60 şüpheli titiz bir çalışma sonucunda yakalanarak gözaltına alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonlardan biri, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Bu operasyonlarda, İstanbul ve İzmir’de faaliyet gösteren Numan Karakoç’un liderliğindeki bir örgüt ile cezaevinde olan Hakan Akdoğan’ın başında olduğu diğer bir örgüte yönelik “Mahzen-42” operasyonları gerçekleştirildi.

7 ruhsatsız tabanca, 1 av tüfeği ve çeşitli miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi

Organize suç örgütlerine yönelik yapılan operasyonlarda, örgüt lideri Numan Karakoç’un da aralarında bulunduğu 33 şüpheli güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Şüphelilerin, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kasten adam öldürmeye teşebbüs, kasten yaralama, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, 6136 sayılı kanuna muhalefet, tehdit ve mala zarar verme gibi çeşitli suçları işledikleri belirlendi.

Operasyonlar neticesinde ise 7 ruhsatsız tabanca, 1 av tüfeği ve çeşitli miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

27 şüpheli yakalandı

Kocaeli’de gerçekleştirilen “Mahzen-43” operasyonları, İstanbul, Tekirdağ, Bitlis ve Aksaray gibi toplamda 5 ilde titiz bir şekilde icra edildi. Bu operasyonlar kapsamında, organize suç örgütü üyesi şüphelilerin Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, rüşvet, yağma ve 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet gibi suçları işledikleri tespit edildi. Gerçekleştirilen baskınlarda 3 ruhsatsız tabanca ile birlikte çok sayıda fişeğe el konuldu. Operasyonlar sonucunda 27 şüpheli güvenlik güçleri tarafından yakalandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM