2 kız kardeşini istismar eden sanığa 34,5 yıl hapis
  • Haber Girişi: 29 Mayıs 2024 12:04 | Son Güncelleme: 29 Mayıs 2024 12:04

2 kız kardeşini istismar eden sanığa 34,5 yıl hapis

Seydişehir ilçesindeki bir Kuran kursuna devam eden E.B., geçen yıl Ağustos ayında eğitmenine, abisi V.B.’nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Eğitmen, bu durumu hemen aileye ve jandarmaya bildirdi. İhbar sonrası, bir fabrikada çalışan V.B. gözaltına alındı. V.B., ifadesinde, “2 yıl önce araba aldım. Kız kardeşim arabamı kullanmak istedi. ‘Sadece arabamı kullanmak istersen, benimle ilişkiye gireceksin’ dedim; o da kabul etti. Bu durum 2 yıl boyunca devam etti” şeklinde savunma yaptı. Ancak bu ifade sonrası V.B., ‘çocuğa nitelikli cinsel istismar’ suçlamasıyla tutuklandı.

2016’dan 2023’e kadar ailesinin evde olmadığı sıralarda kardeşlerine cinsel istismarda bulundu

Çocuk İzleme Merkezi’nde (ÇİM)’nde ifadesi alınan E.B., ağabeyi V.B.’nin 2016’dan 2023’e kadar ailesinin evde olmadığı zamanlarda kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Bu sırada V.B.’nin diğer kız kardeşi A.B.’ye de sarkıntılıkta bulunduğu ve taciz ettiği ortaya çıktı. Kız kardeşlerin ifadelerinin ardından Seydişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, iddianame hazırladı. İddianamede, V.B.’nin E.B.’ye yönelik eylemlerinden dolayı 30 yıla kadar hapis cezası, A.B.’ye yönelik eylemlerinden dolayı da 12 yıla kadar hapis cezası istendi.

Diğer kız kardeşime bir şey yapmadım

Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıkan tutuklu sanık V.B., “Kardeşim E.B., bana iftira atıyor. Diğer kız kardeşim A.B.’ye de bir şey yapmadım. Beraatimi istiyorum” şeklinde savunma yaptı. Ancak mahkeme heyeti, V.B.’yi ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 30 yıl, ‘sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ suçundan da 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM