Seçim Zaferi şarkısı törene damga vurdu
  • Haber Girişi: 6 Temmuz 2024 13:10 | Son Güncelleme: 6 Temmuz 2024 13:10

Seçim Zaferi şarkısı törene damga vurdu

İran’da dün yapılan 14’üncü dönem cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turunu, reformcu Tebriz Milletvekili ve eski sağlık bakanı Mesud Pezeşkiyan kazandı. Pezeşkiyan, oyların yüzde 53,7’sini alarak ülkenin 9’uncu Cumhurbaşkanı oldu.

Türkün beli eğilmez

Seçim kampanyası süresince umut ve değişim mesajları veren Pezeşkiyan, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından coşkulu bir kutlama yaptı. Ülkenin dört bir yanında kutlamalar yapılırken, Pezeşkiyan’ın zaferini “Türkün beli eğilmez” şarkısı eşliğinde kutladığı dikkat çekti. Bu şarkı seçim zaferini kutlarken köklerine ve kültürel mirasına olan bağlılığını göstermesi açısından önemli bir simge olarak kabul edildi.

Bu birlikteliğimizin başlangıcı

Mesud Pezeşkiyan, X sosyal medya hesabından halka yönelik ilk mesajında, “Değerli İran halkı, seçimler sona erdi ve bu birlikteliğimizin başlangıcı oldu. Önümüzdeki zorlu yolu birlik ve güvenle aşabiliriz. Size elimi uzatıyorum ve sizleri yalnız bırakmayacağıma şerefim üzerine yemin ediyorum.” sözleriyle duygularını ifade etti.Pezeşkiyan, seçim kampanyası boyunca büyük bir titizlikle vurguladığı sloganlarında, “Evde çocuklarımla Farsça değil, her zaman Türkçe konuştum. Ben Türk’üm. Anam da atam da Türk. Türklüğümle gurur duyuyorum.” ifadelerini kullanıyordu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM