Rıza Kayaalp, Paris Olimpiyatları’nda güreşemeyecek
  • Haber Girişi: 9 Temmuz 2024 8:15 | Son Güncelleme: 9 Temmuz 2024 8:15

Rıza Kayaalp, Paris Olimpiyatları’nda güreşemeyecek

Dünya ve Avrupa şampiyonu, aynı zamanda olimpiyat ikincisi unvanına sahip milli güreşçimiz Rıza Kayaalp, spor hekimi tarafından verilen tedavi amacıyla kullandığı ilaçta yasaklı madde tespit edilmesi sonucu Paris 2024 Olimpiyatları’nda yarışamayacak.

Kadroda yer almadı

Bugün itibarıyla ülkelerin olimpiyatlara sporcu bildirme süreleri sona erdi. Yasaklı madde kullanımı nedeniyle geçici olarak yarışmalardan men edilen milli güreşçi Rıza Kayaalp, kadroda yer alamadı. Onun yerine Hamza Bakır, Paris’te altın madalya için mücadele edecek.

Kariyerim boyunca hayatımın her alanında gerekli tüm dikkat ve özeni gösterdim

Geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili açıklama yapan Rıza Kayaalp, kullandığı ilacın içerdiği yasaklı madde nedeniyle yaşanan durumu şu sözlerle açıkladı: “24 yıllık temiz spor kariyerimde, son olimpiyat hazırlıkları sırasında yaşadığım bu talihsiz durum beni derinden üzmüştür. Şiddetli kulak çınlaması, baş dönmesi ve baş ağrısı şikayetlerim son dönemde artınca acil bir müdahale gerekti. Uzun süredir devam eden sağlık sorunlarıma yönelik spor hekimimin onayıyla başladığım tedavi sürecinde, maalesef yanlış bir ilaç tedavisi uygulandı ve bu nedenle geçici olarak müsabakalardan men edildim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM