Nilüfer Belediyesi üniversiteli öğrencilerin yanında
  • Haber Girişi: 4 Temmuz 2024 13:40 | Son Güncelleme: 4 Temmuz 2024 13:40

Nilüfer Belediyesi üniversiteli öğrencilerin yanında

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, 30 Haziran Pazar günü Bursa Uludağ Üniversitesi
Kampüsünde çıkan ve zarara yol açan yangın nedeniyle Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörü  Prof. Dr. Ferudun Yılmaz’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
BUÜ Rektörlük Binası’nda gerçekleşen ziyarette Başkan Şadi Özdemir, BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, rektör yardımcıları Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu, Prof. Dr. Zekeriya Arı ve Prof. Dr. Cafer Çiftçi ile BUÜ Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Şenlik ve BUÜ Genel Sekreteri  Mehmet Aydemir ile bir araya geldi. 
YARALAR EL BİRLİĞİYLE SARILACAK
Yaşanan felaketten duyduğu üzüntüyü dile getiren Şadi Özdemir, Nilüfer’de yeşil alanların korunması  ve artırılmasını istediklerini belirterek, yangının yaralarının el birliğiyle, dayanışma içinde  sarılacağının mesajını verdi.
Başkan Şadi Özdemir, yangından etkilenen alanların yeniden yeşillendirilmesi için tüm kamu  kurumlarının, sivil toplum kuruluşlarının, iş insanlarının ve vatandaşların büyük hassasiyet  gösterdiğini belirterek, toplumun her kesimini işin içine çekerek bölgedeki sorunları çözebileceklerini dile getirdi. Nilüfer Belediyesi olarak bu konuya öncülük edeceklerini kaydeden Başkan Şadi  Özdemir,  Burası bizim okulumuz. Hep birlikte çalışarak, buraları yeniden ayağa kaldıracağız  dedi. 
NİLÜFER’DE ÖĞRENCİLERİN HAYATI KOLAYLAŞACAK
Öğrencilere yönelik planlanan projeleri de BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz ve üniversite  yönetimiyle paylaşan Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı  eylül ayından itibaren üniversitenin metro ve yurt çıkışlarında öğrencilere sabah çorbası dağıtmayı  planladıklarını belirtti. Ayrıca, öğrencilerin uygun koşullarda ve maliyetlerde beslenebilmesi için kent
lokantaları kurmayı planladıklarını açıklayan Şadi Özdemir, “Eylül ayına kadar Görükle’de bir kent  lokantası açmayı planlıyoruz. Daha sonra Özlüce ve kent merkezinde, öğrencilerin yoğun olduğu  bölgelerde bu lokantaların sayısını artırmak istiyoruz” dedi.
Nilüfer Şadi Özdemir bunların yanı sıra; temiz, hijyenik ve uygun fiyatlı öğrenci kafeleri açmayı  planladıklarını ve kütüphanelerini 7/24 hizmet verecek hale getirerek öğrencilerin hayatını  kolaylaştırmayı amaçladıklarını belirtti.
BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz ise yangının söndürülmesi ve sonrasında verilen desteklerden  dolayı Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir’e teşekkür etti. BUÜ Görükle Kampüsü’nün ormanlık  alanlarıyla şehrin akciğeri olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Yılmaz, bu anlamda Nilüfer Belediyesi’nin   desteğinin çok değerli olduğunu ifade etti. Nilüfer’in bir öğrenci kenti olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Yılmaz, öğrencilerin hayatını kolaylaştıracak projelerde iş birliğine hazır olduklarını söyledi.
Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Şenlik ise yangından en çok etkilenen birimin kendi  fakülteleri olduğunu belirterek, zararın giderilmesi için Başkan Özdemir’den destek talep etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM