Günlük kiralık daire cinayetinde karar belli oldu
  • Haber Girişi: 6 Temmuz 2024 10:05 | Son Güncelleme: 6 Temmuz 2024 10:05

Günlük kiralık daire cinayetinde karar belli oldu

Bahçelievler’de bir günlük kiralık dairede öldürülen ve cesedi apartman boşluğuna atılan Murat Arpapay cinayetiyle ilgili soruşturma tamamlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, olayın 27 Temmuz 2023 tarihinde Bahçelievler’de meydana geldiği belirtildi. İddianamede, merdiven boşluğunda ölü bulunan Arpapay’ın ellerinin bileklerinden bağlı olduğu ve kafa ile sırtında darp izleri olduğu ifade edildi. İstanbul Bahçelievler’de geçen yıl gerçekleşen bu vahim olayla ilgili, firari üç sanık dahil beş kişi hakkında toplamda 36 yıl 3 ay hapis cezası talep ediliyor.

3 şahsın binaya giriş yaptığı tespit edildi

İddianamede belirtildiğine göre, merdiven boşluğunda bulunan kişinin Murat Arpapay olduğu sonradan tespit edildi. Yapılan otopsi raporuna göre Arpapay’ın ellerinin bileklerinden bağlı olduğu ve kafa ile sırtında darp izleri bulunduğu aktarıldı. Olaya ilişkin güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesinde, Arpapay’ın 26 Temmuz’da bir kadınla birlikte binaya giriş yaptığı, kadının aynı gün binadan çıktığı ve daha sonra üç şüphelinin binaya giriş yaptığı belirlendi. İddianamede, binaya giren kadının Muhterem Perçikli olduğu da açıklandı.

Ölen şahsı tanımıyorum

İddianamede yer alan ifadesinde sanık Muhterem Perçikli, “Ölen şahsı tanımıyorum. Olay tarihinden yaklaşık bir hafta önce Serpil Demir beni Şirinevler’de bir kafeye götürdü. Burada Azad, Fatih ve Doğan isimli şahıslarla tanıştırdı. Azad, beni zengin ve orta yaşlı bir erkek ile tanıştırmak istediğini söyledi. Bu şahısla internet üzerinden tanıştıklarını ve kendisini kadın olarak tanıttığını anlattı.

Eğer birine bir şey anlatırsan sonun böyle olur

Birkaç gün sonra Murat ile kafede buluştuk. Azad, Doğan ve Fatih de aynı kafede bizi izliyordu. Bir şeyler içtikten sonra Murat evine gitti. 26 Temmuz günü Serpil ve Azad’ın daha önceden kiraladıkları günübirlik daireye gittik. Murat aparta geldiğinde Serpil, Doğan ve Fatih evdeydi, Azad yoktu. Fatih ve Doğan Murat’a saldırdı. Doğan, bir beze döktüğü eter ile Murat’ın ağzını kapattı. Murat buna direndiği için Fatih ve Doğan tarafından darp edildi. Ellerini arkadan plastik kelepçe ile bağladılar. Fatih’in elinde şırınga gördüm. Murat’a enjekte etmeye çalıştı. Ben ve Serpil korkarak diğer odaya geçtik. Bir müddet sonra odadan çıktığımızda Murat hareketsiz yatar haldeydi. Fatih ve Doğan ‘eğer birine bir şey anlatırsan sonun böyle olur’ dedi. Israrla telefon geldiği için oradan çıkarak işe gittim. İşten sonra arkadaşım Serpil ile buluştum. Serpil bana adamın öldüğünü cesedi ise bir üst kat merdivenlerine bıraktıklarını, Fatih ve Doğan’ın Kıbrıs’a kaçtıklarını ve evde bulundukları esnada Azad’ın maktulün evindeki yüklü parayı bulmak için gittiğini söyledi” 

Beni öldürmekle tehdit etti

Birkaç gün sonra Azad, Serpil ile beni Pendik’e götürdü. Burada, eğer polis yakalarsa şahısla internetten tanıştığımı, Şirinevler’de buluştuğumu ancak şahıstan ayrılıp eve giderken şahsın beni eve kadar takip ettiğini ve eve girerek kapıyı kapattığımı söylememi istedi. Avukat tutacağını söyledi ve birine anlatırsam öldürmekle tehdit etti” ifadelerini kullandı.

Sanık Serpil Demir’in alınan savunması

“26 Temmuz günü kiraladığımız günlük kiralık daireye gittik. Daha sonra Fatih, Doğan ve Azad geldi. Tatil için Kıbrıs’a gideceklerini, veda etmeye geldiklerini söylediler. Eve başka giren ya da çıkan kimse olmadı. Saat 20.00 sıralarında Muhterem işe gitmek için evden çıktı. Ben de Fatih ve Doğan ile birlikte saat 04.30 sıralarında evden ayrıldım. Murat Arpapay’ın nerede nasıl öldürüldüğünü görmedim. Konuyla alakam yok” dedi. 

Hakların da kırmızı bülten ile arama emri çıkarıldı

İddianamede, şüpheliler Fatih Erginoğlu ve Doğan Sarıyıldız’ın 27 Temmuz’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giriş yaptıklarının tespit edildiği ve bu nedenle haklarında yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi. Bir diğer şüpheli Azad lakaplı Ersen Başak’ın ise Gürcistan’a gittiği ve hakkında kırmızı bültenle arama emri düzenlendiği iddianamede yer aldı.  İddianamede tüm sanıkların Azad lakaplı Ersen Başak’ın talimatıyla öncesinde anlaşarak maktulü olayın gerçekleştiği daireye getirip zor kullanarak etkisiz hale getirip evini soymak için birlikte hareket ettikleri ve maktulün ölümüne sebebiyet verdikleri kaydedildi.

25 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi

Hazırlanan iddianameye göre, Doğan Sarıyıldız, Ersen Başak, Fatih Erginoğlu, Muhterem Perçikli ve Serpil Demir’in ‘birden fazla kişi ile konutta yağmaya teşebbüs’ suçundan 2 yıl 6 aydan 11 yıl 3 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları talep edildi. Ayrıca, sanıkların ‘olası kastla öldürme’ suçundan ise 20 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları isteniyor. İddianame mahkeme tarafından kabul edildi ve sanıklar önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Cinayetten sonra video paylaşmış

Cinayetten birkaç gün sonra Muhterem Perçikli’nin sosyal medya hesabından, “Ben de istemezdim bu kadar kötü olmayı. Ama insan kırıldığı zaman kaybedecek bir şeyi kalmıyor ve kaybedecek bir şeyi olmayan kadın her şeyi yapabilir” şeklinde bir video paylaştığı ortaya çıktı. Hazırlanan iddianamede değerlendirme yapan maktulün annesi Şefika Arpapay’ın avukatı Burak Mert Aktaş, “Murat Arpapay’ın sanıklar tarafından boğularak öldürüldüğünü düşünüyoruz. Bu durumda sanıkların kastının doğrudan kast olduğunu düşünüyoruz. Sanıkların hepsi bu suçu planladı ve işledi, bu dosyadan açıktır” dedi. Üç sanık yurtdışında firari konumda. Firari sanıkların yakalanmasını bekliyoruz” dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM