Etimesgut Belediyesi’nden olay yaratacak karar!
  • Haber Girişi: 10 Temmuz 2024 13:21 | Son Güncelleme: 10 Temmuz 2024 13:21

Etimesgut Belediyesi’nden olay yaratacak karar!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine karşı halkın destansı mücadelesinin üzerinden 8 yıl geçti. Bu acı olayda 251 vatandaşımız şehit olurken, 2 bin 700’ü aşkın insanımız da yaralandı. Ancak bu yıl, ülke genelinde çeşitli etkinliklerle anılacakken CHP’li Etimesgut Belediyesi, anma etkinliği düzenlememe kararı alarak tartışma yarattı.

15 Temmuz’da etkinlik yapılmayacak

Etimesgut Belediyesi, 2 Temmuz’da Zumba Festivali ve 20 Temmuz’da Dünya Satranç Günü dolayısıyla ilçede çeşitli etkinlikler düzenleme kararı alırken, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için etkinlik düzenlememe kararı aldı.

Tasarruf tedbirleri gerekçe gösterildi

Belediye, tasarruf tedbirlerini gerekçe göstererek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri düzenlememe kararı aldı. Karar metninde, “Belediye Meclisi’nin 03/06/2024 tarihli ve 181 sayılı kararı ile Komisyonlarımıza havale edilen dosya incelendi. Konu üzerinde yapılan inceleme ve görüşmeler sonucunda; Valilik ve Kaymakamlık tarafından çeşitli etkinlikler düzenleneceğinden dolayı Belediyemizce herhangi bir etkinlik düzenlenmeyeceği kararlaştırılmıştır. Komisyonlarımızın 28/06/2024 tarihli ve 22 sayılı raporuyla uygun görülen bu karar, Yüce Meclis’in değerlendirmesine sunulmuştur” ifadeleri yer almaktadır.

7 vatandaşımız gazi olmuştu

Darbe girişimi sırasında komutayı ele geçiren darbeci generaller, Ankara’nın cadde ve sokaklarında kontrolü sağlamak amacıyla Etimesgut’taki Zırhlı Birliklerden mühimmat yüklü zırhlı araçları çıkarma emri verdi. Ancak AK Parti Genel Merkezi ve Jandarma Genel Komutanlığı bölgesine gönderilen iki tank, vatandaşların direnişiyle karşılaşınca birliklerine geri dönmek zorunda kaldı. Bu olay sırasında 1 vatandaşımız şehit olurken, 7 vatandaşımız da yaralandı.

8 bin 500 öğrencinin ücretsiz spor eğitimi aldığı spor salonu 750 Türk lirası aidata bağlandı

Geçen ay, Eski Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel döneminde yapılan ve Halk Eğitim Merkezi ile İl Spor Müdürlüğü tarafından desteklenen proje kapsamında 8 bin 500 öğrencinin ücretsiz spor eğitimi aldığı spor salonu, belediyenin CHP’li Erdal Beşikçioğlu yönetimine geçtikten sonra aylık 750 Türk lirası aidata tabi tutuldu. Halk Eğitim Merkezi ve İl Spor Müdürlüğü, hizmetin ücretsiz olması gerektiğini belirterek projeye destek veren antrenörleri geri çekti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM