Esad’ın danışmanı şüpheli bir kazada öldü
  • Haber Girişi: 6 Temmuz 2024 9:56 | Son Güncelleme: 6 Temmuz 2024 9:56

Esad’ın danışmanı şüpheli bir kazada öldü

Suriye Devlet Başkanı’nın özel medya danışmanı ve Türkiye ile Suriye arasındaki olası görüşmelerde rol alması beklenen Luna eş-Şibil, Şam’a giden bir yolda geçirdiği trafik kazası sonucu eş-Şami Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Bu olay, “Kaza mı yoksa suikast mi?” sorusunu gündeme getirdi.

Şüpheli kaza

Suriye ile Türkiye arasında yeni bir döneme girildi ve Beşar Esad ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşılıklı olarak ılımlı mesajlar verdi. Ülkeler arasında yeniden diyaloğun başlaması için adımlar atılırken, Esad’ın özel danışmanı Luna El Şibil, salı öğleden sonra Şam’a giden bir yolculuk sırasında trafik kazası geçirdi.

Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti

Türkiye ile Suriye arasındaki görüşmelerde önemli bir rol oynaması beklenen Sibil, kendisini taşıyan aracın savrulması sonucu ağır yaralandı ve hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Olayın gizemli yönleri ise dikkat çekiyor: Bazı haberler, zırhlı bir aracın Sibil’in aracına arkadan çarparak onu yoldan çıkardığını iddia ediyor. Başka bir haber ise çarpan aracın önünde metal bir destek olduğunu ve bu durumun Sibil’in ciddi bir beyin kanamasına yol açtığını öne sürüyor.Sibil’in ölümü, Suriye’deki güç dinamikleriyle de bağlantılı görünüyor. General eşi, İran destekli Haşdi Şabi tarafından Esad’ın Şam’daki sarayından özel bir operasyonla geçtiğimiz günlerde tutuklanmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM