Başkan Davut Gürkan’dan yeni asgari ücret yorumu
  • Haber Girişi: 22 Aralık 2022 13:09 | Son Güncelleme: 22 Aralık 2022 22:42

Başkan Davut Gürkan’dan yeni asgari ücret yorumu

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, dünya çapında yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen Türkiye’de atılan adımların yansımalarının devam ettiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından  8.506 TL olarak açıklanan asgari ücret rakamı ile bu  süreçte Türkiye’nin bir çok dünya ülkesine göre olumlu anlamda farkını bir kez daha gösterdiğini ifade etti.

GÜRKAN: “YENİ ASGARİ ÜCRET DÜNYA ÇAPINDAKİ EKONOMİK PANDEMİDEN GÜÇLENEREK ÇIKACAĞIMIZIN  GÖSTERGESİ”

Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde AK Parti Hükümetlerinin hayatın her alanında olduğu gibi ekonomide de reform niteliğindeki adımlarını sürdürdüğünü belirten Gürkan, “İşçi ve işveren kesiminin çıkarları gözetilerek, iki tarata da mağduriyet oluşturmayacak şekilde yapılan düzenleme ile yeni yıla güzel bir adımla giriyoruz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde yapılan görüşmeler sonucu açıklanan rakamla işçi kardeşlerimizin refah seviyesi günün şartlarına göre arttırılmış oldu. Verilecek desteklerle işverenlerimizin de hakları ve şartları gözetilecektir. Önümüzdeki süreçte açıklanacak olan memur ve emekli maaşlarındaki artışlarla her kesimden halkımıza destek olacak adımlar atılmaya devam edilecektir.Bir yandan da kararlılıkla sürdürülen enflasyonla mücadelemizle yüne her kesimden halkımızın alım gücündeki iyileştirmelerimi sürecektir. Çalışanıyla, işvereniyle, emeklisiyle, öğrencisiyle hep birlikte Türkiye’nin güçlü geleceğini kuran adımlarımızı sıklaştırarak atmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle açıklanan yeni asgari ücret rakamlarının işçimize, işverenimize, her kesimden insanımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

GazeteAbc

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM