BALKANTÜRKSİAD, Özbekistan heyetini ağırladı
  • Haber Girişi: 1 Temmuz 2024 7:33 | Son Güncelleme: 1 Temmuz 2024 7:33

BALKANTÜRKSİAD, Özbekistan heyetini ağırladı

Semerkand Bölgesi Vali Yardımcısı Xamrayev Oybek Nematovich, Bulung’ur Bölgesi Vali Yardımcısı Razzoqov Shavkat Abdug‘afforovich, Ürgüt Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Madarov Gaffor’dan oluşan Konuk Heyet, BALKANTÜRKSİAD üyelerinin işyerlerinde de incelemelerde bulundu.

Dernek Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir, Özbekistan ile Türkiye ilişkilerinde ekonomik, kültürel ve siyasal açıdan günümüzde en parlak dönemin yaşandığını söyledi.

Özbekistan’ın Bursa Fahri Konsolosu Ali Baklan da konuşmasında Bursa’nın üretim ve dış ticaret kabiliyetleri bakımından Özbekistan ile pek çok alanda iş birliği yapabileceğine dikkat çekti.

Konuk Heyete Başkanlık yapan Semerkand Bölgesi Vali Yardımcısı Xamrayev Oybek Nematovich de fırsatlar ülkesi durumundaki Özbekistan’ın Orta Asya’nın merkezi durumunda olduğunu dile getirdi.

Toplantının devamında Türkiye ile Özbekistan arasındaki yatırımlar ve karşılıklı ticaret imkanları değerlendirildi.

Heyet üyeleri daha sonra MİNİA BALKANTÜRK Parkı’nı gezdiler.

Özbek Heyet Üyeleri toplantıdan önce de Elektroteks, İnoksan, Karkent Tekstil ve Boztekin Otomotiv fabrikalarında incelemelerde bulundular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM